Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Історія нашого закладу

Date: 20 листопада 2018 о 14:22

Погляд у минуле

1.1.         Навчання в школі до Великої Вітчизняної війни

Перші знання сільські діти с.Кочержинці отримували в церковно-приходській школі, що розміщувалася навпроти церкви у глиняному будиночку і складалася із двох кімнат. В одній кімнаті навчалися діти різного віку, близько 40 осіб. Закон Божий був обов‘язковим предметом, і читав його священик Дробніцький. В школі за непослух карали різками. Давалася освіта всього за два класи. Така школа не могла дати дітям справжньої освіти. У 1910 році вирішили побудувати чотирикласну школу на околиці села. Приміщення мало 4 класних кімнати, коридор, зал, учительську. Першим завідуючим школи став Метельський. Навчанням охопили 60 дітей, інші діти не навчалися через погані матеріальні умови: не було взуття, одягу.

Після подій 1917 року Закон Божий був вилучений з навчання, а школа перейшла в розпорядження Міністерства освіти. У 1922 завідуючим школою був призначений Бряловський Микола Сергійович. В 1923 завідуючим працює Слупіцький Семен Семенович. У 1924-1925 рр. школа стала семирічною, її директором призначено Марущака Левка Івановича. З 1925 по 1930 рр. директором школи була Кротова Надія Оникіївна. А в школі навчалося близько 500 учнів. У Кочержинську семирічку ходили діти із ближніх сіл: Паланки, Громів, Осітної, Синиці, Кузьминої Греблі та Юрківки. Навчались в дві зміни при гасових лампах. Педагогічний колектив разом з учнями проводили роботу по ліквідації неписьменності. Учні квартирувались на селі або ходили щоденно пішки: гуртожитка при школі не було. 

В цей період в школі працювали вчителі: Лозінський Ілько Васильович, Поліщук Сергій Прокопович, Ляховецький Яків Омельянович, Поплавський Микола Григорович та інші.

Зі стін школи вийшли такі відомі люди, як генерал-майор Збройних Сил СРСР - Копичка A.B., Герой Радянського Союзу - Зеленюк Йосип Павлович та Садовський Юрій Володимирович.

1.2. Сліди війни і велика тяга до знань

Під час Великої Вітчизняної війни навчання було частковим. Очевидці говорять, що навчались в одній кімнаті, а в другій було зерносховище. У тяжкі часи ворожого нападу школу закрили, тут жив сільський староста. При школі був фашистський штаб, сюди пригонили скотину та людей, яких тоді відправляли дорогою через Олексівку на Умань. А там - на вокзал, звідти поїзди перевозили все до Німеччини. Після визволення Уманщини, а також нашого села навчання зразу було відновлено. Першими випускниками семирічної школи були учні різних років народження, багатьом з них навчатись перешкодила війна. Тому в одному класі навчалися разом з дітьми молодшого шкільного віку і переростки.

Разом з учителями батьки та учні відремонтували шкільні приміщення, впорядковували шкільну садибу, оновили порубані дерева в шкільному саду, навели відповідний порядок. З 1944 по 1948 роки директором Кочержинської школи був Зеленюк Юхим Іванович.З 1948 по 1955 роки директором школи була Ковбасюк Софія Севастьянівна.

У 1954 р. школа стала середньою. Перший випуск десятого класу в 1956 році мав 27 випускників. З 1955 по 1956 роки директором школи був Селіванов Дмитро Павлович. В 1960 році знову стає восьмирічкою.

З 1956 по 1964 роки директором школи був Колісніченко Василь Данилович, з 1964 по 1967 роки - Коцюбинська Марія Микитівна, з 1967 по 1975 роки - Павлічик Броніслава Миколаївна, з 1975 по 1979 роки - Дудник Василь Михайлович.

У 1977-1978 рр. школа перейшла на кабінетну систему навчання. Переобладнане опалювання з пічного на водяне. Батьки, разом з дітьми обклали школу цеглою, добудували спортивний зал і ще декілька добудов.

З 1979 по 1985 роки директором школи була Табачна Марія Тимофіївна, з 1985 по 1987 роки - Дудник Василь Михайлович, з 1987 по 1994 роки - Павлічек Броніслава Миколаївна.

У 1989 році школа згідно Указу Міністерства освіти переходить на десятирічну форму навчання.

З 1994 по 1995 роки директором школи була Лисак Марія Федорівна,

з 1995 по 2008 роки - Козоріз Лариса Іванівна,

з грудня 2008 року і по 31 серпня 2012 року - Завєруха Олександр Миколайович,

з 17 вересня 2012 року  по  2018р Кочержинський НВК очолювала Румен Людмила Юріївна. 

З вересня 2018 р директор Кочержинського НВК Бондаренко Оксана Миколаївна

Comments:
Only authorized users can leave comments.